Preskočiť na hlavný obsah

KorunaOriginálny názov: The Crown
Slovenský názov: Koruna
Séria: Selekcia, 5. diel
Žánre: Romantika, Dievčenské romány
Autor: Kiera Cass
Rok vydania celosvetovo: 2016 
Rok vydania SK: 2017 
Vydavateľstvo: CooBoo
Počet strán: 280

Obsah: Keď sa Eadlyn stala prvou princeznou v dejinách Illey, vôbec nepredpokladala, že by sa v Selekcii mohla zaľúbiť do niektorého z tridsiatich piatich uchádzačov o svoju ruku. Prvé týždne len odpočítavala dni, aby mohla konečne poslať všetkých účastníkov Selekcie domov. Udalosti v paláci sa však zvrtli, postavenie Eadlyn sa výrazne zmenilo a ona si uvedomila, že asi predsa len nechce zostať sama
Zdroj: csfd.cz

Môj názor: Podotýkam, že do čítania tohto dielu som išla s tým, že som si z Dcéry skoro nič nepamätala, no nechcelo sa mi ju čítať celú odznova. 
Sprvu som mala dosť problém sa do knihy začítať, no nakoniec som ju zhltla za jeden večer. Postavy mali dosť málo priestoru, takže som si na konci uvedomila, že som si vlastne nikoho nejak zvlášť neobľúbila, necítila som k nim nejaké väčšie sympatie a jediné scény, ktoré ma dokázali chytiť boli scény s Americou a Maxonom. Ich podpichovanie celej knihe dodávalo niečo, čo ju dokázalo na tú chvíľu celú oživiť. Erik mi však bol tiež veľmi sympatický a ostatní chalani boli zlatí - aj keď vzťah medzi dvoma ma veľmi nenadchol, mala som pocit, že to tam proste nepatrí. Každopádne však ani Eikko nemal dosť priestoru, a preto keď sa začal konečne viac ukazovať, bolo to také... Nemastné-neslané. Nerealistické. Uponáhľané.
V knihe mi chýbala nejaká väčšia akcia, niečo čo by odrazilo celý dej. Prišlo mi to dejovo neucelé a v podstate som to čítala len na zabitie času (dialo sa tam vôbec niečo?). Taktiež som si všimla podstatne veľa nelogických vecí a hlavná hrdinka bola síce celkom fajn, nesprávala sa však ako členka kráľovskej rodiny a koniec bol pritiahnutý za vlasy (určite bez prejednania s poradcami môžem do kamery oznámiť, že sa moja krajina stane konštitučnou monarchiou, no určite). 
Celkové hodnotenie je 2,5*. Nie je to zlé, na zabitie času celkom vhodné, no na pôvodnú Selekciu to ani zďaleka nemá a po dočítaní som si uvedomila, že si ani nie som istá, či sa mi to vôbec páčilo. Nižší priemer.
Skôr 2,5*


Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Všetkým chalanom, ktorých som milovala

Originálny názov: To All the Boys I Loved Before Preklad názvu: Všetkým chalanom, ktorých som milovala Žánre: Romantika, Dráma, Komédia Rok vydania: 2018 Podľa románu: Jenny Han Doba filmu: 1 hodina 39 minút USA
Lana Condor ako Lara Jean Covey Noah Centineo ako Peter Kavinsky Israel Broussard ako Josh Janel Parrish ako Margot Covey Anna Cathcard ako Kitty Covey
Obsah: Lara Jean nikdy nedostala milostný list, za to sama ich už napísala 5. Tieto milostné listy však nie sú vyznaním lásky, sú jej rozlúčkou, akousi spomienkou, výlevom všetkých pocitov, túžob, všetkej lásky, o ktorej im nikdy nepovedala. Tieto drahocenné listy si vždy starostlivo schovávala do škatule na klobúky, ktorú dostala od svojej nebohej mami. No čo sa raz nestalo, krabica s listami zmizla a postupne za ňou chodia všetci piati adresáti. To by možno nebolo také zlé, predsa len boli napísané pred rokmi, no jedným z nich je Josh, jej najlepší kamarát a čerstvý expriateľ jej staršej sestry a Lara Jean je rozhodnutá, že z tejto situá…

Pravidlá vraždy

Originálny názov: Rules of Murder
Žánre: Detektívky, Historické
Autor: Julianna Deering
Rok vydania celosvetovo: 2013
Rok vydania SR: 2018
Vydavateľstvo: i527.net
Počet strán: 320

Obsah: Drew Farthering mal vždy rád detektívky, nikdy ho však ani nenapadlo, že by sa na jeho pozemku odohrávalo niečo záhadné a už vôbec nie vražda... alebo vraždy?
Polícia je bezradná a Drew sa rozhodne za pomoci priateľov vziať prípad do vlastných rúk.

Môj názor:
V prvom rade, kniha ma zaujala svojou obálkou, tá je jednoducho božská! A keď som k tomu pridala moje obľúbené vydavateľstvo, bolo jasné, že si to musím prečítať.

Kniha je písaná jednoduchým, celkom príjemným štýlom, typickým pre anglické historické romány zasadené do toho obdobia a celkovo pre romány tohto vydavateľstva.

Priznám sa, že knihu som prečítala len do polovice, a potom som vlastnou chybou (vlastne som bola mame vďačná) dostala vyspoilerovaný celý prípad. Zápletku by som sama od seba neuhádla - tá bola vskutku jedinečná, aj keď niektorých akté…

Vlci z Mercy Falls: Triaška

Originálny názov: Shiver Žánre: Fantasy, Romantika, Young Adult, Autor: Maggie Stiefvater Rok vydania celosvetovo: 2009 Rok vydania SR: 2010 Vydavateľstvo: IKAR Počet strán: 309
Obsah: Grace od malička každú zimu fascinujovane pozoruje vlky z neďalekého lesa. Predovšetkým jedného sivastého s nádhernými žĺtymi očami. A vie určite, že on ju pozoruje tiež a dáva na ňu pozor... alebo na niečo čaká. Situácia sa zmení, keď vlci napadnú jedného chlapca a skončí to jeho smrťou. Obyvatelia sa proti vlkom začnú búriť a chcú ich vyhladiť. V popredí týchto udalostí sa na Gracinom prahu objaví postrelený chlapec... Chlapec so žĺtymi očami. Dokážu Grace a Sam zvíťaziť nad zimou? A môže vôbec prežiť láska dievčaťa a vlka?
Môj názor: Celá séria je nesená v melancholickom ("zimnom"), až smutnom duchu. Séria mi ako taká pripomenula lenivého, ospalého medveďa (alebo vlka?). Pretože autorkin štýl na mňa zapôsobil presne tak.
Keď si to tak vezmeme, ani v jednom dieli sa toho veľa neudialo, nebolo tam vš…