Preskočiť na hlavný obsah

Elvis a AnabelleNázov: Elvis and Anabelle
Žánre: Drama, Romantika
Rok vydania: 2007
Doba filmu: 1 hodina 45 minút
VB / USA 

Blake Lively ako Anabelle

Max Minghella ako Elvis

Obsah: Příběh o mladé Anabelle, královně krásy, která náhle zemře během soutěže. Dostane se ale do pohřebního ústavu, který spravuje utrápený Elvis. Poté, co se Anabelle zázračně probudí, naváže s Elvisem vztah.
ZDROJ: csfd.cz 

Môj názor: Skutočne zvláštny film. Pustila som si to po istom veľmi nepokojnom  týždni, v ktorom ma nedokázalo nič upokojiť. Pozoruhodné je, že práve tento film to aspoň čiastočne dokázal. Je to jeden z tých filmov, pri ktorých si hovorím: "Kiežby som na také filmy narážala častejšie."

Nie je dokonalý, hlavná herečka bola občas taká... Stále rovnaká, nemastná-neslaná, príliš utiahnuto-divná. Ale aj napriek  tomu sa mi celkom páčila a hlavnej mužskej postave nemám čo vytknúť.
Musím skonštatovať, že na konci som skoro zinfarktovala. Taký koniec, aký sprvu hrozil by ma vohnal do ďalšej niekoľkotýždňovej depresie! Vďaka bohu, to mi neurobili.


Film je krásny a vohnal ma do takej tej zaspatej, zasnenej a melancholickej (no neveľmi sladkej) nálady... Čo mi však vadilo bolo, že za celý film mu ani trochu neobjasnila situáciu v jej rodine. To to nikoho nezaujímalo? Mňa teda hej. Mám fantáziu, ale takéto veci by sa mali aj povedať. Nejako na to asi zabudli, taktiež sa mohli aj trochu viac zaoberať tými ich problémami. Ale nevadí, je to príjemný film, ktorý vás snáď nechá aj trochu sa zamyslieť. Nad čím, to už je na vás.Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Všetkým chalanom, ktorých som milovala

Originálny názov: To All the Boys I Loved Before Preklad názvu: Všetkým chalanom, ktorých som milovala Žánre: Romantika, Dráma, Komédia Rok vydania: 2018 Podľa románu: Jenny Han Doba filmu: 1 hodina 39 minút USA
Lana Condor ako Lara Jean Covey Noah Centineo ako Peter Kavinsky Israel Broussard ako Josh Janel Parrish ako Margot Covey Anna Cathcard ako Kitty Covey
Obsah: Lara Jean nikdy nedostala milostný list, za to sama ich už napísala 5. Tieto milostné listy však nie sú vyznaním lásky, sú jej rozlúčkou, akousi spomienkou, výlevom všetkých pocitov, túžob, všetkej lásky, o ktorej im nikdy nepovedala. Tieto drahocenné listy si vždy starostlivo schovávala do škatule na klobúky, ktorú dostala od svojej nebohej mami. No čo sa raz nestalo, krabica s listami zmizla a postupne za ňou chodia všetci piati adresáti. To by možno nebolo také zlé, predsa len boli napísané pred rokmi, no jedným z nich je Josh, jej najlepší kamarát a čerstvý expriateľ jej staršej sestry a Lara Jean je rozhodnutá, že z tejto situá…

Pravidlá vraždy

Originálny názov: Rules of Murder
Žánre: Detektívky, Historické
Autor: Julianna Deering
Rok vydania celosvetovo: 2013
Rok vydania SR: 2018
Vydavateľstvo: i527.net
Počet strán: 320

Obsah: Drew Farthering mal vždy rád detektívky, nikdy ho však ani nenapadlo, že by sa na jeho pozemku odohrávalo niečo záhadné a už vôbec nie vražda... alebo vraždy?
Polícia je bezradná a Drew sa rozhodne za pomoci priateľov vziať prípad do vlastných rúk.

Môj názor:
V prvom rade, kniha ma zaujala svojou obálkou, tá je jednoducho božská! A keď som k tomu pridala moje obľúbené vydavateľstvo, bolo jasné, že si to musím prečítať.

Kniha je písaná jednoduchým, celkom príjemným štýlom, typickým pre anglické historické romány zasadené do toho obdobia a celkovo pre romány tohto vydavateľstva.

Priznám sa, že knihu som prečítala len do polovice, a potom som vlastnou chybou (vlastne som bola mame vďačná) dostala vyspoilerovaný celý prípad. Zápletku by som sama od seba neuhádla - tá bola vskutku jedinečná, aj keď niektorých akté…

Vlci z Mercy Falls: Triaška

Originálny názov: Shiver Žánre: Fantasy, Romantika, Young Adult, Autor: Maggie Stiefvater Rok vydania celosvetovo: 2009 Rok vydania SR: 2010 Vydavateľstvo: IKAR Počet strán: 309
Obsah: Grace od malička každú zimu fascinujovane pozoruje vlky z neďalekého lesa. Predovšetkým jedného sivastého s nádhernými žĺtymi očami. A vie určite, že on ju pozoruje tiež a dáva na ňu pozor... alebo na niečo čaká. Situácia sa zmení, keď vlci napadnú jedného chlapca a skončí to jeho smrťou. Obyvatelia sa proti vlkom začnú búriť a chcú ich vyhladiť. V popredí týchto udalostí sa na Gracinom prahu objaví postrelený chlapec... Chlapec so žĺtymi očami. Dokážu Grace a Sam zvíťaziť nad zimou? A môže vôbec prežiť láska dievčaťa a vlka?
Môj názor: Celá séria je nesená v melancholickom ("zimnom"), až smutnom duchu. Séria mi ako taká pripomenula lenivého, ospalého medveďa (alebo vlka?). Pretože autorkin štýl na mňa zapôsobil presne tak.
Keď si to tak vezmeme, ani v jednom dieli sa toho veľa neudialo, nebolo tam vš…